I Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy Radom 2011

CELE KONKURSU:

• Promocja Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu
  • Promocja Miasta Radomia
  • Promowanie i wspieranie młodych talentów muzycznych
  • Wymiana doświadczeń artystycznych i pedagogicznych
  • Upowszechnienie muzyki w regionie
  • Wzajemne poznanie i wymiana doświadczeń wśród młodzieży
  • Prezentacja osiągnięć artystycznych i pedagogicznych w zakresie wiolonczelowej sztuki wykonawczej

REGULAMIN KONKURSU:

1. I Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy Radom 2011 odbędzie się w dniach 14 - 17 maja 2011 r.
  2. W konkursie biorą udział uczniowie Państwowych Szkół Muzycznych I i II st., Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st.
  3. Przesłuchania konkursowe są jednoetapowe i odbywają się z udziałem publiczności w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego przy ul. 25 Czerwca 70 w Radomiu.
  4. W konkursie wyznaczone są dwie grupy wiekowe:
    • I grupa do 15 lat (dla urodzonych w 1996 roku i później)
    • II grupa do 18 lat (dla urodzonych w 1993 roku i później)
  5. Uczestnicy obu grup występować będą w kolejności alfabetycznej od litery wylosowanej przez organizatorów po przyjęciu wszystkich zgłoszeń.
  6. Uczestniczy konkursu zapewniają we własnym zakresie akompaniatora. Organizatorzy konkursu mogą zapewnić akompaniatora po uiszczeniu opłaty dodatkowej w wysokości 100 zł.

Wymagany program konkursu:
I grupa do 15 lat (dla urodzonych w 1996 roku i później)

1. Wybrana etiuda, kaprys dwudźwiękowy lub z elementami gry dwudźwiękowej do wyboru:
    • A. Franchomme - 12 etiud op. 35 lub
    • A. Franchomme - 12 kaprysów op. 7
  2. Dwie kontrastujące części z Sonat:
    • A. Caporale - Sonata d-moll
    • H. Eccles - Sonata g-moll
    • C. Tessarini - Sonata F-dur
    • G. B. Samartini - Sonata G-dur (obowiązkowo część II i III)
  3. Do wyboru jedna z części:
    • J.S. Bach I Suita G-dur - Menuet I i II
    • J.S. Bach II Suita d-moll - Menuet I i II
    • J.S. Bach III Suita C-dur - Bourree I I II

II grupa do 18 lat (dla urodzonych w 1993 roku i później)

1. J. L. Duporta - Do wyboru jedna z etiud dwudźwiękowych nr. 5, 13, lub 16 (numeracja z wydania PWM pod redakcją Jerzego Strzemieńskiego)
  2. Do wyboru jedna z części:
    • J. S. Bach - Preludium z I Suity G-dur
    • J. S. Bach - Preludium z II Suity d-moll
    • J. S. Bach - Preludium z III Suity C-dur
    • J. S. Bach - Preludium z IV Suity Es-dur
  3. Do wyboru pierwsza (z kadencją) lub druga i trzecia część koncertu:
    • J. Haydn - Koncert C-dur
    • L. Boccherini - Koncert B-dur nr.9

Program w obu grupach należy wykonywać bez powtórek i z pamięci.

JURY:

• W I edycji konkursu uczestników oceniać będzie znakomity fiński wiolonczelista - Marko Ylönen z Sibelius Academy w Helsinkach.
  • Decyzje Jury są niepodważalne.
  • Punktacja konkursu będzie podana do publicznej wiadomości.

ZGŁOSZENIA

Kartę zgłoszeniową wraz z potwierdzeniem opłaty wpisowej oraz kopią dokumentu potwierdzającego datę urodzenia kandydata należy przesłać do dnia 31.03.2011 r.:

mailowo

w temacie: Radom 2011

pocztowo

Polska Fundacja Promocji Kultury Muzycznej

ul. Wrocławska 6a/16, 91-048 Łódź

z dopiskiem Radom 2011

• Zgłoszenia wysłane po terminie nie zostaną uwzględnione (decyduje data stempla pocztowego).
  • Lista uczestników konkursu oraz szczegółowy harmonogram przesłuchań opublikowane będą na stronie internetowej www.polskafundacja.com do dnia 15.04.2011 r.
  • W konkursie nie mogą brać udziału uczniowie Marko Ylönen'a

WPISOWE

Wysokości wpisowego wynosi - 100 zł. Kwotę należy wpłacić do dnia 31.03.2011 r. na konto:

Polska Fundacja Promocji Kultury Muzycznej
Ul. Wrocławska 6a/16, 91-048 Łódź
Alior Bank 06 2490 0005 0000 4500 7872 3433

Wpisowe nie podlega zwrotowi w przypadku jeśli kandydat nie weźmie udziału w konkursie.

ORGANIZACJA KONKURSU

• 14 maja 2011 r. - Koncert Inauguracyjny, Marko Ylönen - wiolonczela, Łukasz Borowicz - dyrygent, Radomska Orkiestra Kameralna.
  • 15-16 maja 2011 r. - przesłuchania konkursowe
  • 17 maja 2011 r. - zakończenie konkursu, Koncert laureatów

Na czas trwania konkursu zostanie utworzone biuro konkursowe w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nagrań radiowych i telewizyjnych w trakcie trwania konkursu bez dodatkowego wynagrodzenia dla uczestników. Organizatorzy nie zezwalają na wykonywanie prywatnych nagrań przez uczestników podczas trwania konkursu.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela:
Prezes Polskiej Fundacji Promocji Kultury Muzycznej - Arkadiusz Dobrowolski,
adres Wrocławska 6a/16 91-048 Łódź
nr. tel. 606-786-843, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , www.polskafundacja.com

ZAKWATEROWANIE

• Uczestniczy konkursu rezerwują zakwaterowanie we własnym zakresie.
  • Organizatorzy służą pomocą i informacją przy rezerwacji noclegów na terenie Radomia.

NAGRODY

• Laureaci I nagrody w I i II grupie otrzymują nagrody w postaci płatnych koncertów w sezonie 2011/2012 z: Radomską Orkiestrą Kameralną, Radiową Filharmonią New Art, Recitale w Radomiu, Łodzi i Warszawie.
  • Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w każdej z grup otrzymują dyplomy z tytułem laureata.
  • Jury zastrzega sobie nie przyznanie nagród, lub dzielenie nagród ex aequo.
  • Laureaci konkursu są zobowiązani do wzięcia udziału w Koncercie Laureatów

Następna edycja konkursu odbędzie się w 2013 roku.